Salda Gölü’nde can pazarı: 12 yaşındaki Ayşe son anda kurtarıldı

Denizli’den günübirlik tatil için ailesiyle Salda Gölü Doğanbaba Halk Plajı’na gelen Ayşe Sıla Güçer, dün saat 18.30 sıralarında şişme deniz oyuncağıyla suya girdi.

RÜZGARIN ETKİSİYLE AÇIĞA SÜRÜKLENDİ

Güçer, bir süre sonra gözden kayboldu. Kızlarının bindiği şişme oyuncağın rüzgarın etkisiyle açığa sürüklendiğini fark eden aile, durumu jandarma, sağlık ve cankurtaran ekiplerine haber verdi. 

ŞİŞME BOTLA GÖLE AÇILDILAR

Plajda kısa süreli panik yaşanırken, olay sırasında Salda Gölü’nde bulunan sosyal medya fenomeni Gökhan Aslan ve beraberindeki cankurtaran şişme botla göle açıldı.

Kürek çekerek Ayşe Sıla Güçer’in bulunduğu yere ulaşan Aslan, cankurtaranla birlikte çocuğu bota çıkardı. Botla kıyıya getirilen Ayşe Sıla Güçer yakınlarına teslim edildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettikten sonra Yeşilova Devlet Hastanesine götürdüğü çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

CANKURTARANA SARILDI

Ayşe Sıla Güçer’in kurtarılmasının ardından aile, Gökhan Aslan ve cankurtarana teşekkür etti. Baba ise boğuldu sandığı kızını getiren cankurtarana sarıldı. 

KURTARILMA ANI KAYDEDİLDİ

Bu arada Ayşe Sıla Güçer’in kurtarılma anları kamerayla görüntülendi. Gökhan Aslan’ın botla kürek çekerek çocuğun yanına doğru gittiği, gölün ortasında havası inen deniz oyuncağının yanında bitkin ve üşümüş durumdaki Ayşe Sıla Güçer’in bota alındığı ve kıyıya getirildiği anlar görüntüde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir