Merakla beklenen oyun 3 Eylül’de geliyor

Paradox Interactive için zor bir hafta daha geçti ve yayıncının başı yeni gelişmelerle daha da ağrıdı. 2015 yılında büyük beğeni toplayan Prison Architect oyununun devamı olan Prison Architect 2’nin çıkışı bir kez daha ertelendi. Oyunun Mayıs 7’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu, bu da zaten Mart 26’dan ertelenmiş ikinci tarih olacaktı. Ancak şimdi oyunun çıkışı Eylül 3’e kadar ertelendi.

Double Eleven geliştiricileri, oyunun tüm platformlar için onaylanmasına rağmen bazı teknik sorunlarla karşılaştı. Bellek kullanımı ve minimum sistem konfigürasyonu hataları gibi bazı problemler ortaya çıktı. Ekip bu sorunların üstesinden gelmekte şu ana kadar başarılı oldu ancak diğer teknik zorluklar oyunun daha fazla çökmesine neden olmaya başladı.

Double Eleven, ek geliştirme süresini oyunun stabilitesini artırmak ve bazı özelliklerini iyileştirmek için kullanacak. Paradox da bu süreci oyunculara geliştirme sürecine dair daha fazla bilgi vermek için ek geliştirici günlükleri ve canlı yayınlar yapma fırsatı olarak gördü. 25 Nisan’da bir canlı yayın planlanıyor.

Paradox, ön sipariş veren konsol oyuncularının platform politikaları gereği otomatik olarak iadelerinin yapılacağını, yeniden ön sipariş vermek isteyenlerin ise bonus kazanabileceğini belirtti. Steam kullanıcıları ise istedikleri takdirde iade talebinde bulunabilirler.

Prison Architect 2’nin ertelenmesi, Colossal Order’ın Cities Skylines 2 için satılan ilk varlık paketini satın alan herkese iade yapılacağını duyurmasından bir gün sonra geldi. Varlık paketi çalışmasına rağmen, hayranlar arasında 10 dolarlık fiyatı haklı çıkarmaya yetecek kadar içerik olmadığı konusunda genel bir kanı oluşmuştu. Ancak daha büyük sorunlar da var; Colossal Order, zorlu bir başlangıcın ardından Cities Skylines 2’yi optimize etmek için daha fazla çalışma yapmak zorunda. Stüdyo, temel sorunları çözmeye odaklanmak için konsol çıkışını ve diğer DLC’leri de erteledi.

Bu durum, Paradox Interactive‘in yalnızca Prison Architect 2 ile değil, genel olarak bir dizi teknik ve pazarlama sorunuyla uğraştığını gösteriyor. Oyuncular ve yatırımcılar için bu süreç, şirketin nasıl ilerleyeceği konusunda belirleyici olacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir